Minősített NAVYVEST mentőmellények gyerektől a felnőttig.
A felhajtóerőt képező töltet nagy része elől helyezkedik el, ezért a hasánál fogva fenntartja a testet a vizen. A fejét egy fejpárna funkciót ellátó gallér tartja.
A gallér jól láthatósági csíkkal van ellátva.
Kicsúszást gátló hevederrel van ellátva.Elől bezippzározható, és csattal állítható a bősége.
A felhajtóerőt képező töltet nagy része elől helyezkedik el, de a váll résznél is tartalmaz töltetet, ezáltal biztonságosan fenntartja a testet a vizen.
Mindíg a súlyunknak megfelelő mentőmellényt vegyünk fel, mert így biztonságos.Ezt a fajta mentőmellényt sokan használják, különböző vizisport mellényként is.
A mentőmellény biztonságot ad!
Ha csónakba ülünk vegyük fel, hiszen a balesetek kiszámíthatatlanul következnek be!
A legtöbb helyen kötelező a viselete, a vízirendőrség szigorúan büntet, akkor is, ha a mellényben nem található meg a forgalomba hozhatóságot igazoló minősítés.
A mentőmellényt mindig a súlyunknak, méretünknek megfelelően válasszuk ki és szorosra húzott hevederekkel használjuk!
- A mellény sérülése esetén vegyünk inkább újat!
Azt tudjuk, hogy mentőmellény kötelező kajakban, kenuban, csónakban, vitorláson, illetve minden vízisporteszközön. Ha valakinek kimegy a fejéből, akkor a vízirendőrök segítenek megjegyezni negyvenezerért:
Csónak és vízi sporteszköz használatára vonatkozó szabályok megszegése esetén, a Hajózási Szabályzat II. RÉSZ 4.07 cikk 1. és 3. pont alapján a helyszíni bírság 40 000 Ft, eljárás esetén 80 000 Ft.
“3. Vízen levő (közlekedő vagy veszteglő) csónakban tartózkodó úszni nem tudó, valamint 14 évnél fiatalabb személy, továbbá vízi sporteszközön közlekedő minden személy köteles mentőmellényt viselni.”